Root доступ до пилососа Xiaomi STYTJ02YM (Viomi V8) Vacuum Robot

До головної сторінки

Сучасний робот пилосос оснащено камерою, радаром і бог зна ще чим. При цьому усьому він завжди має доступ до інтернет і, теоретично, може надсилати розмови, фото, адреси та карти ваших помешкання якомусь абстрактному Лі Хуан Чжану. А беручи до уваги те, що скоріш за все, у вашому будинку (та й на вас самих і ймовірно на усіх членах вашої родини) окрім робота пилососа ще купа різної іншої "розумної" техніки, то й же Лі Хуан Чжан, якщо того захоче, може знати про вас стільки всього, що ви й самі про себе не здогадуєтесь. Серцевий ритм, кількість кисню у крові, температуру повітря і підлоги у ваших кімнатах, яскравість освітлення... Ще трохи і вони будуть знати ваш гормональний фон. Страшне 😬

Отже, час від часу я замислювався над необхідністю відвʼязати робота пилососа від китайських "хмар" і використовувати його виключно локально. Під час рісьорчу знайшов штуку під назвою Valetudo, але для встановлення потрібний root доступ до операційної системи. Власне про це і пишу. Насправді в інтернетах вже достатньо матеріалів на цю тему. Але тут я спробував скомпілювати усе до купи, послідовно та українською мовою.

Для початку перекидаємо вашого dust sucker'а пузом догори. Бачимо наклєєчку. stiker

Знімаємо рамку головної щітки, саму щітку і знаходимо чотири гвинта що потрібно викрутити малою хрестовою викруткою. screws

Знімаємо кришку, витягаємо батарейку, відключаємо її розʼєм (1) і підключаємо дріт microUSB (2), але ще не підключаємо компʼютер. socket

Справа в тому, що підключення до ADB сервера на девайсі можливе лише впродовж однієї-двох секунд з моменту завантаження операційної системи. Після цього робот закриває доступ до ADB. До того ж підключення до shell нічого тобі не дасть тому, що попередньо потрібно замінити або відредагувати файл /bin/adb_shell. Наразі він має наступний контент:

1#!/bin/sh
2export ENV='/etc/adb_profile'
3if [ $1 = '-' ];then
4    /bin/login
5elif [ $1 = '-c' ];then
6    /bin/login -c "$2"
7else
8    /bin/login
9fi
10

ми повинні замінити його на:

1#!/bin/sh
2export ENV='/etc/adb_profile'
3exec /bin/sh "$@"
4

Для цього створюємо файл із назвою adb_shell будь де на вашому на компі. Пишемо у нього код наданий вище, а також встановлюємо йому execution bits.

1touch adb_shell
2chmod +x adb_shell
3

Для того щоб не "тиркати" команду adb push -a adb_shell /bin/adb_shell щосекундно вручну, виловлюючи той самий момент коли з ним можна взаємодіяти, пишемо в консолі отаке:

1while true; do adb push -a adb_shell /bin/adb_shell | grep -v "no devices"; done
2

і чекаємо допоки не побачимо наступне:

1adb_shell: 1 file pushed, 0 skipped. 0.0 MB/s (100 bytes in 0.033s)
2

Після цього висмикуємо із робота дріт і підключаємо знову. Виконуємо наступне, щоб вимкнути автозапуск основного процессу, який не дає нормально працювати через adb. NOTE: Спокійно, це безпечно тому, що тут ми видаляємо сімлінк на файл а не сам файл. Потім все відновимо.

1while true; do (adb shell rm /etc/rc.d/S90robotManager && echo "Done") 2>&1 | grep -v "no devices"; done
2

Чекаємо на успішне виконання попередньої інструкції (якщо не вдалось відключаємо USB і повторюєм усе з початку). Після цього вже можна спокійно підключатись за допомогою adb shell. Якщо ти бачиш шось отаке, то це успіх.

Welcome Shell

Тепер потрібно встановити Dropbear щоб уможливити підключення через ssh. Звісно можна зібрати його із сирців але простіше скачати готовий бінарник і встановити його.

1adb push dropbear_2015.71-2_sunxi.ipk /tmp
2adb shell opkg install /tmp/dropbear_2015.71-2_sunxi.ipk
3adb shell sed -i -e "/PasswordAuth/ s/off/on/g" /etc/config/dropbear
4
  • пушимо його з компа на пилосос
  • інсталюємо на пилососі
  • дозволяємо підключення за допомогою пароля

Відключаємось від USB пилососа. Тепер можна підключити назад його батарейку, чекаємо на завантаження і підключаємось по ssh.

Де vacuum.home - IP адреса вашого робота у локальній мережі. Він запитає вас пароль, використай оце @3I#sc$RD%xm^2S&. Наступною командою виконай:

1passwd
2

Тепер він запитає тебе новий пароль два рази. Далі можна встановити ssh ключ /etc/dropbear/authorized_keys якщо хочеш, але то не обовʼязково.

І от тепер можна "повернути до життя" головний процес пилососа.

1cd /etc/rc.d
2ln -s ../init.d/robotManager S90robotManager
3

Тобто тут ми повертаємо назад сімлінку яку видалили раніше.

Всьо, можна збирати і перезавантажувати робота. Тепер можна спокійно підключатись до нього по ssh у разі потреби.

Джерела